خوش آمدید
آمار کاربران

ساعت و تقویم
|| طاهاپست ||: مقالات آزاد

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

مقالات آزاد قیامت 11

 

قیامت 11

اعتقاد به عالم پس از مرگ و بقای آثار اعمال آدمی و جاودانگی کارها ی او اعم از خیر و شر اثر بسیار نیرومندی بر فکر و اعصاب و عضلات انسان ها می گذارد و به عنوان یک عامل موثری در تشویق به نیکی ها و مبارزه با زشتی ها می تواند موثر شود

اثراتی که ایمان به زندگی پس از مرگ می تواند در اصلاح افراد و منحرف و تشویق افراد فداکار و مجاهد و ایثارگر بگذارد به مراتب بیش از اثرات دادگاه ها و کیفر های معمولی است چرا که مشخصات دادگاه رستاخیز با دادگاه های معمولی بسیار متفاوت است .

اعتقاد به معاد یا حتی قبول احتمالی آن به هر حال در انسان ایجاد مسئولیت و تعهد می کند و او را به اندیشه و جستجوگری حق وادار می سازد .

در آیه 25 سوره ی نوح می فرماید که کفار بلافاصله بعد از غرق شدن وارد آتش شدند و عجیب است که از آب فورا وارد آتش شوند و این همان آتش برزخی است .

مسئله قیامت به حدی مهم است که خداوند به آن قسم خورده است

بیشتر
نویسنده : admin جمعه، 21 ارديبهشت ماه، 1397

مقالات آزاد قیامت

بسم الله الرحمن الرحیم : انا اعطیناک الکوثر . دوستان سلام خجسته زاد روز ولادت بانوی بانوان بر همگان مبارک باد . سرور زنان،  مادر پدر ، همسر علی و دامانش مهد حسنین که درود خداوند بر همه ی آنان باد . فاطمه سلام الله علیها را به واسطه ی نورانی بودن چهره اش زهراء نامیدند . و او خود ، وجودش گرما بخش خانه ی علی نور دیدگان رسول خدا و الگو و نمونه ای برای همه ی مومنان است . خدایا ما را در مسیر او قرار بده !

بیشتر
نویسنده : admin جمعه، 18 اسفند ماه، 1396

مقالات آزاد قیامت 8

قیامت 8 : اجل یعنی سر آمد عمر چیزی .

اجل مسمی یعنی عمر و مدت حتمی . اجل مسمی مرگ طبیعی . اجل معلق مرگ زود رس .

در آیه ی 94 سوره ی انعام می فرماید : شما تنها به سوی ما باز می آئید همانگونه که روز اول شما را آفریدیم . از اموال که تکیه گاه شما بودند و شفیعانتان خبری نیست .

در مورد کیفیت قبض روح پرهیزگاران می فرماید : پرهیزگاران کسانی هستند که فرشتگان قبض ارواح ، روح آنها را می گیرند در حالی که پاک و پاکیزه اند از شرک ، ظلم ، استکبار و هر گونه گناه . فرشتگان به آنها می گویند سلام بر شما باد و بعد می گویند وارد بهشت شوید به خاطر اعمالی انجام می دادید . مرحوم علامه طباطبائی در المیزان آورده که در این آیه (32 نحل الذین تتوفاهم الملائکه ) سه موضوع مطرح است .     1-طیب بودن . 2- سلامت و امنیت از هر نظر . 3- راهنمائی به بهشت .

در لحظات مرگ ظالمان و گنهکاران سخنان مختلفی دارند . حاشا کردن اعمال بد ، زیرا دروغ گوئی جزء خمیره ی کارشان شده است . بعضی اظهار ندامت می کنند و تقاضای بازگشت به دنیا را دارند . بعضی هم ابراز ایمان می کنند مانند فرعون . ( یونس 90 )

در سوره محمد ص می فرماید : حال منافقان چگونه خواهد بود هنگامی که فرشتگان مرگ روحشان را قبض می کنند در حالی که بر صورت و پشت آنها می زنند . به صورت آنها می زنند تا طعم تلخ کفر و نفاق و لجاجت و عناد را بچشند . بر پشت آنها می زنند چون بسوی دشمنان خدا رفته اند . ( یضربون وجوههم و ادبارهم ) .

ایمان به دعوت انبیاء و عمل به برنامه های آنها جلو معلق را می گیرد و حیات انسان را تا اجل مسمی ادامه میدهد .

 

بیشتر
نویسنده : admin دوشنبه، 9 بهمن ماه، 1396

مقالات آزاد لاتحزن9

لا تحزن 9 :

هر روز صبح منتظر شب نباش ، در همان ساعتی که هستی زندگی کن ، تمام همت تو اصلاح امروزت باشد .  آینده را تا نیامده رها کن ، در گیر دیروز نباش ، همانا تو هر گاه امروزت را اصلاح کنی فردایت هم اصلاح می شود .  برتوست قدم زدن و ورزش کردن ، از کسلی و خمودی دوری کن ، از بیکاری و بطالت کناره بگیر . حیات زندگی ات را جدید کن . اسلوب زندگی را تنوع ببخش و زندگی عدی را تغییر بده . به تمییزی لباست اعتناء داشته باش ، خوشبو باش ، با رایحه ی مطبوع ، مسواک بزن و مرتب و منظم در جامعه ظاهر شو . خدا را برای نعمت دین و عقل و عافیت برای گوش و چشم و رزق و فرزند ( و هر چه که داری ) همواره شاکر باش . آیا می دانی در جامعه کسانی هستند که فاقد عقل و سلامتی هستند ؟ کسانی زندانی اند ، فلج یا مبتلا و گرفتار ؟ استغفار را زیاد کن ، با آن رزق و روزی زیاد می شود . در کارها گشایش پیدا می شود . باعث ریزش گناهان است .  

بیشتر
نویسنده : admin دوشنبه، 9 بهمن ماه، 1396

سخن سردبیر

دوستان سلام ماه ربیع الاول بر شما مبارک .

محرم را و صفر را پشت سر گذاشتیم . در این دو ماه اغلب اوقات با کربلا همدم و همراه بودیم . گاهی وقتها خودمان را در کنار آنها می دیدیم . در طول این مدت بارها و بارها ما را در جلسات با صحنه هائی از حماسه ی عاشورا همراه کردند . گریستیم ، فکر کردیم و با قافله سالار که گاهی حسین علیه السلام است و گاهی زینب ، امام گاهی پدر هست و گاهی پسر ، همراهی کردیم . حال که از این ایام خارج شده ایم با کوله باری از خاطرات پر خطر کربلا هستیم ، نکند که راه را کج کنیم و دنیا ما را غافل کند . سرمایه ی عزاداری را از دست ندهیم . تشکیل جلسات و حضور در نشست بعنوان بزرگ داشت مقام سالار شهیدان حسین بن علی علیهما السلام کم توشه ای نیست . آن را فراموش نکنیم . سعی کنیم همواره با یاد آنها کار و زندگی را پربرکت داشته باشیم . از خداوند می خواهیم کمک کند به راهی وارد نشویم که باعث شود بزرگواران پشت ما را خالی کنند .

بیشتر
نویسنده : admin يكشنبه، 28 آبان ماه، 1396