خوش آمدید

مقالات آراد نماز 1

نماز:1

بنام خداوند بخشنده و مهربان .اگر خدا توفیق دهد بنا، بر این است که در باره ی نماز گفته شود .نمازی که ستون دین است . تنها چیزی که معادل و جایگزین ندارد .در هرحالتی باید خوانده شود . و اگر نماز پذیرفته شد بقیه اعمال پذیرفته خواهد شد .(اول ما یحاسب به الصلاه ان قبلت قبل ما سواها و ان ردت رد ما سواها . اولین چیزی که در قیامت حساب می شود نماز است .اگر پذیرفته شد بقیه ی چیزها پذیرفته می شود و اگر رد شد بقیه چیزها رد می شود .) راستی هیچ وقت به این موضوع اندیشیده اید ؟ کسانی که فکر می کنند با اعمال خوبی که انجام می دهند برای ملائک عذری نمی ماند که به او انگ جهنمی بزنند بدانند تنها چیزی که اعمال را بالا می برد نماز است . تنها حرکتی که به انسان تعالی و رشد می دهد و او را زنده نگه می دارد نماز است . نماز شارژ روزانه ی ماست . بدون آن سر پائیم و از نظر فیزیکی زنده اما از نظر روحی و انسانیت مرده ایم . در این باره در لابلای مطالب صحبت خواهیم کرد . اما مطالب را از آداب الصلاه ، سر الصلاه و اسرار الصلاه خواهیم آورد انشاءالله .

رویکرد جدید نسبت به نماز .

عناصر نماز  1- عناصر فورمیک " صورت نماز "  2- عناصر محتوائی "باطن نماز"

در بحث عناصر فورمیک ، وضوی صحیح یا رکوع و سجده ی کامل در عناصر محتوائی و در روان انسان اثر مستقیم دارد . از دید روانشناسی نماز نظام ارزشگذاری است .

در ارتباط با خداوند و خواندن نماز باید اولویت های ما تغییر یابد . نظام ارزش ها عوض شود . نماز یک لنگر است . انسان وقتی نماز می خواند با خدا رفاقت دارد . یعنی این نماز حکم یک لنگر را برای کشتی دارد . انسان را از تلاطم ، طوفان و غرق شدن در امان می دارد . مشکلات در هر اندازه وقتی به انسان رو می کند او که لنگر محکمی دارد : 1- سقوط نمی کند . 2- غرق نمی شود . 3- سرگردان نمی شود . 4- زنجیر پاره نمی شود که از جا حرکت کنده و بی تاب شود .

در شکست عشقی ، مالی ، این لنگر کار ساز است .

 

 

برچسب ها :
ارسال شده در مورخه : ، -78 فروردين ماه، -621 توسط admin  پرینت

مرتبط باموضوع :

 مقالات آزاد : ذکر 4  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 623 مشاهده
 مقالات آزاد لاتحزن9  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 85 مشاهده
 مقالات آزاد بهار  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 580 مشاهده
 مقالات آراد  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 319 مشاهده
 مقالات آزاد نماز 6  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 233 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

انتخاب ها
اشتراک گذاري مطلب